fbpx

Dergi – Forbes (USA) – 24 Temmuz 2017

Mali Müşavir Görkem Çelebioğlu Sosyal Medya ile Pazarlama üzerine Forbes dergisine Açıklamalarda bulunduGörkem Çelebioğlu Forbes

 Dünya’nın en büyük iş dergisi  ‘Forbes’, Kıbrıslı Türk Mali Müşavir Görkem Çelebioğlu’nun Sosyal Medya ile Pazarlama üzerine yaptığı açıklamalara yer verdi

Dünya’nın en büyük iş dergisi ‘Forbes’  Sosyal Medya üzerinden başarılı bir pazarlama kampanyasının nasıl geliştirilebileceği ile ilgili Kıbrıslı Türk Mali Müşavir Görkem Çelebioğlu’nun çalışmalarına ve açıklamalarına atıfta bulundu.

Facebook, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya platformlarının artan önemine dikkat çeken  Forbes Dergisi Sosyal Medya üzerinden başarılı pazarlama stratejilerinin nasıl geliştirilmesi gerektiği ile ilgili yol haritasını açıkladı.

Forbes’daki yazıda, Görkem Çelebioğlu sosyal medyadaki Üst Düzey Etkileyici’lerin (‘’Top Influencer’’) önemine dikkat çekti. Her sektörün kendine özgü güvenilir kişilere sahip olduğunu ve bu kişilerin Üst Düzey Etkileyici görevini üstlendikleri belirtti.

Sosyal medyada herhangi bir inanılırlığa sahip olmayan kişilerin de istediklerini söyleyebildiklerine dikkat çeken Çelebioğlu, doğru kişilerle yürümeyen çalışmaların yazılı medyada olduğu gibi dijital ortamda da başarılı olamayacağını söyledi.

Üst düzey etkileyiciler ile birlikte hareket eden kampanyaların dijital ortamın sunduğu güven sorununu aşmayı başaracağına dikkat çekildi.

Mesajınızı İnanılır Kişilerle Yaymalısınız

Mali Müşavir Görkem Çelebioğlu’nun ortağı olduğu Çelebioğlu&Co. Chartered Accountants’a da atıfta bulunan dergi, Londra Borsa’sında işlem gören en büyük 100 Şirket’in (FTSE 100) de Çelebioğlu&Co’nun müşterileri arasında yer aldığını ve Üst Düzey Etkileyici’ler ile çalıştığını söyledi.

Forbes Dergisi’nden Steve Olenski imzasıyla yayınlanan yazıda şu ifadeler yer aldı:

‘’En doğru ‘’Üst Düzey Etkileyici’’ kampanyalarının detaylı bir takip sistemi olmalı. Hangi kişilerin verdiği mesajdan ne kadar kazandığınızı takip etmelisiniz. Her zaman en fazla kişiye ulaşanların mesajı en etkili olacak diye bir kural yok. Mesajın inanılır ve konusunda uzman kişiler tarafından verilmesi başarılı kampanyaların kilididir. ‘’

İnternet Pazarlamacılığında Başarıyı Ölçmek

Dergideki yazı İnternet üzerinden yapılan kampanyaların başarısını ölçmenin yazılı medya üzerinden yapılan kampanyalara göre çok daha kolay olduğuna dikkat çekti. Mesajınızın hedeflediğiniz kitleye ulaştığını ölçmek ve kampanyanızın başarısını hemen değerlendirmenizin mümkün olacağına vurgu yaptı.

Başarıya ulaşmak için detayların önemine dikkat çeken yazı, dijital ortamda çok fazla veriye erişebilmenin kafaları karıştırabileceğine bu yüzden başarılı işletmelerin gerçekten önemli verileri önemsizlerden ayırması gerektiğine dikkat çekti.

Forbes’da yayınlanan yazı şu ana dek tüm dünya çapında yüzlerce kez paylaşıldı ve olumlu tepkiler aldı.

 

Forbes Dergisi Haber Link’i

https://www.forbes.com/sites/steveolenski/2017/07/24/5-steps-for-getting-started-with-influencer-marketing/#4ab24d3c7e13

 

 

0 Paylaşımlar
Gorkem Celebioglu
Görkem Çelebioğlu 2006 Yılında Amerika Birleşik Devleti’nden Ekonomi alanında eğitim görmek üzere akademik başarı bursu almıştır. Tam burslu olarak eğitimini ABD’de bulunan Carleton College’de Ekonomi ve Matematik alanında çift anadal yaparak tamamlamıştır. Üniversite’de tezini ABD’nin en büyük endüstriyel şirketlerinden biri olan 3M (Minnesota Mining&Manufacturing)’e ”Üretim planlamasına TS-LARS Analizi ve Neural Networks istatistik modellerinin uygulaması” üzerine yaptı. Carleton College’de aynı zamanda Ekonomi Deparmanı’nda ”Fiyat Teorisi” dersinde Öğretim Asistanı olarak çalıştı. Yüksek lisans çalışmaları için Londra’da Cass Business School’da ”Uluslararası Finans ve Muhasebe” eğitimine devam etti. Çalışmaları sırasında ”Ekonomik Kriz ve Banka Bilançolarına etkisi” üzerine çalışmalar yaptı. Cass Business School’dan Derece ile mezun oldu. Akademik başarısından ötürü Cass Business School tarafından okulu temsil etmek üzere ”Beta Gamma Sigma” Akademik Onur birliğine üye yapıldı. Yüksek Lisans çalışmalarının tamamlanmasına müteakip, dünyanın en büyük 4 Profesyonel Hizmet şirketinden biri olan Ernst&Young LLP Londra Ofisi’nde Finans Hizmetleri departmanında çalışmaya başladı. Çalıştığı süre boyunca Bankacılık, Yatırım Fonu ve Sigorta şirketleri’ne birçok farklı konuda danışmanlık hizmetleri verdi. Ernst&Young LLP -Londra ofisi’ndeki görevinde çalışırken Birleşik Krallık Yeminli Mali Müşavirlik (Chartered Accountant) yetkisini aldı. Müşteri portföyünü İngiltere Borsa’sında işlem gören ilk 100 şirket (FTSE 100) oluşturdu. Çalıştığı süre boyunca İngiltere ve komşu Avrupa ülkelerinde Finans şirketlerine danışmanlık hizmetleri verdi. Danışmanlık alanlarını Denetim, İç Kontroller, Şirket Durum Analizleri, Uluslararası Şirket Yapılanması ve Uluslararası Vergi Hukuğu gibi konular oluşturdu. 2015 yılı ile birlikte Yerli ve Yabancı müşterilerine kendi kurduğu Celebioğlu&Co Chartered Accountants ofisi üzerinden Uluslarası Finans, Vergi ve Denetim gibi konularda danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda yerel politikayı yakından takip ederek medya üzerinden görüş ve önerilerini paylaşmaktadır.
Open chat